Фахівці Toyota Research Institute створили прототип самообучающегося автомобіля на базі Lexus LS 600h. Ця компанія, розташована в Силіконовій долині працює в тісному співробітництві зі Стенфордським і Массачусетським технологічним інститутами.

Toyota вже виділила один мільярд доларів для створення штучного інтелекту. Вже в кінці 2017 року одна з базових систем безпілотних технологій управління — Automatic Emergency Braking — стане серійним обладнанням практично всіх автомобілів Toyota, які випускаються на ринку США.

Перший безпілотний автомобіль з штучним інтелектом являє собою платформу другого покоління Lexus LS 600h. Машина вміє запам’ятовувати маршрути, може заздалегідь оплатити місце на парковці, обере більш зручне місце і розрахувати оптимальну траєкторію під’їзду.

Система самонавчання автомобіля дозволяє «підлаштовуватися» під водія. Оснащується лидаром, радаром і сенсорними камерами. Розумна система може стежити за загальним станом здоров’я власника, відчувати його настрій. Цілком можливо вміє розповідати анекдоти, якщо настрій на нулі.

«Це розумний автомобіль, який стає з часом ще розумнішими. Він вивчає індивідуальні водійські звички і уподобання людини за кермом. Поповнює багаж знань завдяки обміну даними з іншими автомобілями та об’єктами інфраструктури», — розповів керуючий директор Toyota Research Institute Джилл Претт.

Водієві доступні 2 режими управління. Chauffeur – режим безпілотного водіння, водій може розслабитися і випити чашечку кави поки автопілот везе його до місця призначення. Режим Guardian – алгоритм допомоги при водінні, система постійно моніторить дорожню ситуацію і стежить за діями водія. При виникненні потенційних загроз, система попереджає водія про небезпеку, при необхідності вживає заходів, щоб уникнути ДТП.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here